Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Народни представители
Експорт на данните в XML формат Експорт на данните в XLS формат Експорт на данните в CSV формат
ПАВЕЛ ДИМИТРОВ ШОПОВ
ПАВЕЛ ДИМИТРОВ ШОПОВ
  • Дата на раждане : 13/09/1955 Пловдив, България
  • Професия: юрист;
  • Езици: руски;
  • Избран(а) с политическа сила: ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ - НФСБ, АТАКА и ВМРО 9.31%;
  • Изборен район: 29-ХАСКОВО;
  • Участие в предишно НС: 36 НС; 37 НС; 40 НС; 41 НС; 42 НС;
  • E-mail: pavel.shopov@parliament.bg
Парламентарна дейност
44-то Народно събрание
член 19/04/2017 - до момента
Комисия по вероизповеданията и правата на човека
зам.-председател 10/05/2017 - до момента
Група за приятелство България - Сърбия
зам.-председател 23/06/2017 - до момента
Законодателна дейност
Парламентарен контрол
08/09/2017
Питане към Румен Порожанов, министър на земеделието, храните и горите относно третирането на посевите и овощните насаждения със забранени и опасни препарати за пчелите.
Отговорено в зала на 08/09/2017.
21/07/2017
Въпрос към Цецка Цачева, Министър на правосъдието относно строителство и въвеждане в експлоатация на нови места за изтърпяване на наказанията.
Отговорено в зала на 21/07/2017.
21/07/2017
Въпрос към Николай Нанков, Министър на регионалното развитие и благоустройството относно строителството на пътя Бургас-Несебър-Слънчев бряг.
Отговорено в зала на 21/07/2017.
Предложения към законопроекти за второ четене
Решения и становища по чл.154 от ПОДНС
Наложени дисциплинарни мерки по чл.156 от ПОДНС